Bernarda Redlińska

Nazywam się Bernarda Redlińska. Ukończyłam studia magisterskie o kierunku Nauczanie Początkowe na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej w zintegrowanym systemie kształcenia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku oraz 3-semestralne studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Jestem także certyfikowanym katechetą Archidiecezji Chicago. Na stanowisku dyrektora w Polskiej Szkole im. Mikołaja Kopernika w Niles pracuję od 2008 roku.

Zawód nauczyciela wykonuję od ponad 20 lat. Moja kariera zawodowa, zarówno w USA jak i w Polsce, związana jest ze szkołami założonymi i kierowanymi społecznie przez rodziców. Jestem osobą zorganizowaną, sumienną i oddaną całym sercem swojej pracy, a jednocześnie niekonfliktową i życzliwą, choć wymagającą wobec siebie i innych. Świetnie czuję się w klasie z dziećmi i tego mi obecnie najbardziej brakuje. Lubię się uczyć i nową wiedzę wypróbowywać natychmiast w praktyce. Ukończyłam wiele kursów dokształcających poszerzających mój warsztat pracy, pogłębiających wiedzę psychologiczną, jak też rozwijających umiejętności interpersonalne. Kocham muzykę i śpiew i często korzystam z nich w pracy, gdyż wspaniale potrafią uatrakcyjnić zajęcia i przełamać wiele barier.

Moją pasją są książki i prace plastyczne, artystyczne. Prowadzę aktywny tryb życia. Lubię czynny wypoczynek. Jestem mamą dwójki studentów: Bartka i Oli.