Gabriela Ciechanowska

Jestem z Mazowsza – z Łącka koło Płocka. Od zawsze lubiłam muzykę. W szkole w Polsce prowadziłam chór, zespół muzyczny i organizowałam akademie szkolne. Pracowałam w klasach młodszych. Z wielką przyjemnością pracuję z dziećmi w polskiej szkole. W szkole M. Kopernika pracuję już kilkanaście lat i poznaję dzieci na nowo. Jestem wielką polską patriotką. Opowiadanie dzieciom o ojczyźnie ich rodziców sprawia mi wielką satysfakcję. Uczenie dzieci czytania, rozumienia i pisania po polsku jest dla mnie wielkim zaszczytem. Za swoją pracę pedagogiczną otrzymałam wiele nagród: Zasłużony dla województwa płockiego, Złoty Krzyż Zasługi i Medal Komisji Edukacji Narodowej. Książka jest moim najlepszym przyjacielem. I dziś- jak przed laty- lubię muzykę, dzieci i kwiaty.

Klasa 3a-praca domowa

04/20/2015

Do przeczytania jest czytanka “Dzień Matki” str 187 i 188.Na dyktando są zdania 1,4 i 5 na str173.

Proszę aby dzieci przyniosły w sobotę podpisane zgody na wyjazd na paradę

Pozdrawiam Gabi.

Praca domowa-kl3a

04/14/2015

Nauczyć się czytać czytanki “Czarodziejskie okulary” na str169 i 170.Do pisania -ćw z kartek.Proszę ,aby dzieci uczyły się tekstów na koniec roku.

Pozdrawiam wiosennie—Gabi.

Klasa 3a

03/31/2015

Zdrowych,pogodnych i wesołych świąt Wielkanocnych dla wszystkich moich uczniów i rodziców   życzy  Gabi.

Bardzo dziękuję rodzicom za przygotowanie śniadania wielkanocnego.Stoły się uginały od jedzenia.Wszystko było bardzo smaczne i wyglądało wspaniale.

Gorąco pozdrawiam.Dzieci mają ferie niech odpoczywają.Do zobaczenia 11 kwietnia.

Klasa 3a praca domowa

03/22/2015

W sobotę rozmawialiśmy o wiośnie.Czytaliśmy wierszyk z kartki.Tego wierszyka trzeba nauczyć się czytać{nie muszą uczyć się dzieci biorące udział w programie na akademię : Ania, Oliwia i Daniel S.Te dzieci muszą nauczyć się swoich ról.}Do pisania jest ćw na str 103-napisać słownie liczebniki.

Proszę aby Ania,Oliwia i Daniel S byli w piątek o 7.pm w budynku Central parafialnym będzie próba na sobotę.

W sobotę będzie śniadanie Wielkanocne o godzinie 10am.Bardzo proszę rodziców o pomoc w udekorowaniu stołów.Dziękuję.Życzę miłego i ciepłego tygodnia.

Do soboty –Gabi..

klasa 3a praca domowa

03/17/2015

Do czytania jest czytanka “Przebiśniegi’.Na str 147 jest dyktando  tylko 1,2 4i5 zdanie.W ćwiczeniu str101 ćw4i5.

Wsobotę dam państwu listę na śniadanie wielkanocne.Bardzo proszę się wpisać.

Pozdrawiam—Gabi.

.

Klasa 3a –praca domowa

03/09/2015

Do czytania jest czytanka “Chcę dłużej pospać” str 149.Zrobić do zeszytu ćw .2 str .150.Na następnej lekcji będzie sprawdzian na str 98 w ćwiczeniach.Nie trzeba tego pisać-zrobią to dzieci w szkole na ocenę.

Pozdrawiam już trochę wiosennie—-Gabi.

Klasa 3a praca domowa

03/02/2015

Na ostatnich zajęciach czytaliśmy opowiadanie “Szedł sobie ktoś”[na kartkach].To opowiadanie mają dzieci przeczytać w domu.Będziemy czytać na ocenę.Na tej samej kartce jest ćw 1 a,b,c.Na dyktando będzie pięć pierwszych linijek.[To będzie łatwiejsze niż to ostatnim razem].

Pozdrawiam -do soboty-Gabi.

Ania i Daniel S mają do czytania dialogi na wielkanocne przedstawienie.Nie muszą uczyć się czytać opowaiadania o śniegu.

Praca domowa–kl3a

02/23/2015

Do czytania jest czytanka”Pierwszy koncert” str131.Na dyktando pierwsze 4 linijki wiersza Chopin str 133.Do pisania dokończyć ćwiczenie na str 92.

P ozdrawiam,miłego tygodnia,do soboty   Gabi.

Praca domowa -kl.3a

02/16/2015

Nauczyć się czytać wiersza “Karolina” str 126-127 i wierszyka Parasolki -na kartkach.Na dyktando jest 7ma zwrotka wiersza Karolina[Czy to słychać grypy śmiech….].

Pozdrawiam,życzę ciepłego i miłego tygodnia—Gabi.