Lucyna Hankus

Rok szkolny 2013/2014 jest dla mnie wyjątkowy ze względu na powrót do szkoły niezmiernie bliskiej mojemu sercu, do szkoły, w której wiele lat temu stawiałam pierwsze kroki zdobywając doświadczenie w edukacji polskich dzieci i młodzieży na gruncie amerykańskim. Edukację przygotowującą mnie do pracy pedagogicznej ukończyłam w Polsce – liceum w Żywcu, skąd pochodzę i za czym tęsknię, następnie Uniwersytet Śląski w Katowicach, wydział Pedagogiki i Psychologii. Moja edukacja nie skończyła się z chwilą opuszczenia murów szkoły…. trwa do dnia dzisiejszego, nie tylko w formie podyplomowych form doskonalenia zawodowego, ale przede wszystkim w formie praktycznej wiedzy, którą czerpię z każdego kontaktu z moimi uczniami. Te właśnie doświadczenia płynące z relacji z Nimi uczą mnie najwięcej.

Praca domowa na sobotę 9 grudnia.

12/03/2017

Witam moi Drodzy,

Nie mieliśmy czasu w sobotę zapisać zadania do zeszytu, dlatego spieszę z informacjami:

 

W historii proszę o przeczytanie tematu “Demokracja szlachecka”, str.30-35, zapamiętać wiadomości z różowej ramki str.35 oraz z zeszytu/ opracowaliśmy temat  w sposób bardzo uproszczony i zrozumiały dla uczniów na lekcji/. W historii również ćw.1 str.36, ćw.5 str.38 oraz dokończyć ćw.6 str.38

W gramatyce, proszę o wykonanie sprawdzianu wiadomości z gramatyki  , str.34-36. Proszę  aby dzieci zaznaczyły odpowiedzi, a my na lekcji, wspólnie będziemy je korygować i ćwiczyć te , które sprawiają największe trudności.

Pozdrawiam życząc dobrego tygodnia, Lucyna H.

Praca domowa na 2 grudnia.

11/22/2017

Moi Drodzy,

Święto  Dziękczynienia jest czasem, w którym powinniśmy głębiej zastanowić się i dostrzec  jak wiele jest nam dane i jak ważne jest, aby okazywać wdzięczność i rozumieć wartość wdzięczności. Życzę Wam , abyście spędzili  to święto  w bliskości z Rodziną oraz Tymi , których nosicie w sercu. Bądzcie wdzięczni i przyjmujcie wdzięczność. Ja ze swej strony, dziękuję Wam za Waszą obecność w moim życiu.

Zadanie na sobotę za dwa tygodnie:

Geografia: ćw.3 str..20,ćw.4 str.21 ćw.6 str.22 ćw.2 str.23/ przeczytać temat z geografii/

W książce z czytankami  str.24 czytanka pt.”Lekcja polskiego”, czytać i wykonać ćw.6 pod czytanką/dzieci omawiały go na zajęciach/

PS.

Na przerwę świąteczną nie będzie zadania, OBIECUJĘ :):)

Z życzeniami Happy Thanksgiving  , Lucyna H.

Praca domowa na sobotę 18 listopada.

11/13/2017

Witam serdecznie,

Tym razem dzieci nie mają wpisanego zadania do zeszytów, ponieważ zabrakło czasu/ mieliśmy apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, ja również zmuszona byłam wyjść wcześniej/.

1/ W książce do Geografii przeczytać lekcję na str.15 i wykonać ćw.1

2/Z czytanki  str.39/ ta którą czytaliśmy ostatnio ” Przypowieść…”/, wypisać 5 rzeczowników, 5 czasowników i 5 przymiotników. Z wybranymi ułożyć 5 zdań.

3/W gramatyce str.42, ćw.1

Z życzeniami dobrego tygodnia, Lucyna H.

Praca domowa na 11 listopada.

11/06/2017

Witam ciepło i przypominam o zadaniu, wygląda że jest trochę dużo ale dacie radę :):)

W książce do historii , przeczytać lekcję drugą i zapamiętać najważniejsze informację z różowej rameczki str.25 oraz notatkę z zeszytu. Wykonać ćwiczenia/też w historii/, str.26 ćw.1, str.28 ćw.4, str.29 ćw.7

W gramatyce, str.23 ćw.11

W książce z czytankami, przeczytać czytankę str.39 “Przypowieść o długich łyżkach”

Z pozdrowieniami i z nadzieją, że poradzą sobie te moje zdolne Dzieci z zadaniem , Lucyna H.

Sobota 28 pazdziernika-wyjazd na przedstawienie.

10/24/2017

Witam  serdecznie spiesząc z podziękowaniem za jakże śliczne życzenia, storczyk i …załącznik :):) Dzieci ślicznie recytujące swoje role na naszej akademii, pięknie ubrane w kolory narodowe, uśmiechnięci Rodzice i pamięć o tym naszym małym świętowaniu…czegóż więcej potrzeba do szczęścia ?.Dziękuję z całego serca.

Przypominam, że w najbliższą sobotę wyjeżdżamy na wspaniałe widowisko/ niech żałują Ci którzy nie jadą/. Planowany wyjazd o godz.8:45 i powrót o godz.1:00. Postaram się zadzwonić do wszystkich przed sobotą.

Ściskam i pozdrawiam, Lucyna H.

Sobota 21 pazdziernika, praca domowa :)

10/16/2017

Witam  jesiennie i przypominam o naszych ważnych wydarzeniach w najbliższą sobotę. Proszę aby wszyscy uczniowie w tym dniu założyli biało-czerwone  ubranie w związku z obchodami Dnia Dwujęzyczności.  Każde dziecko otrzymało scenariusz z zaznaczoną swoją rolą. Proszę nauczyć się jej na pamięć/ to jest w tym tygodniu zadaniem domowym/ i proszę o pojawienie się na próbie o godzinie 8:00 rano przed lekcjami oraz w miarę możliwości o 20:00 wieczorem w piątek. Zadaniem naszej klasy i klasy VIII , jest przygotowanie akademii, dlatego proszę o przygotowanie dzieci i przepytanie przydzielonych ról.

Moi Drodzy, Ci którzy jeszcze nie oddali mi form wyjazdowych na przedstawienie, proszę o zrobienie tego w najbliższą sobotę. Wierze, że pojedziemy wszyscy 🙂 Ja postaram się do Państwa zadzwonić w najbliższe dni.

Pozdrawiam serdecznie, Lucyna H.

Praca domowa na sobotę, 14 października.

10/08/2017

Witam ciepło przypominając o zadaniu.

1.W książce z czytankami, czytać opowiadanie pt. “Niezapomniana lekcja “str.7

2.Wypisać 10 czasowników z tejże czytanki i ułożyć z nimi zdania.

3. W gramatyce str.7 ćw.8 i 9

Uczniowie, którzy nie pisali sprawdzianu z geografii będą mieli możliwość pisania w sobotę. Bardzo proszę o wypełnienie form wyjazdowych na przedstawienie” Nie taki Straszny Dwór”i oddanie w najbliższą sobotę….byłoby cudownie pojechać całą grupą, aby nie zabrakło żadnego z naszej super klasy 🙂

Pozdrawiam, Lucyna H.

Praca domowa na sobotę 7 października.

10/02/2017

Witam Drodzy i przypominam o zadaniu:

W książce do historii, proszę zapoznać się z tekstem “Ostatni Jagiellonowie”str.8-15 i wykonać ćw.2 str.16 ,ćw.6 str.18, ćw.7 str.19. Zapamiętać wiadomości z różowej rameczki str.15.

W książce z czytankami, pięknie czytać wiersz na str.4

Bardzo proszę o liczny udział w szkolnym Walnym zebraniu, które odbędzie się w najbliższą sobotę.

Pozdrawiam ciepło i do zobaczenia w sobotę.

Lucyna H.

Praca domowa na sobotę 30 września.

09/25/2017

Witam i przypominam o zadaniu.

W książce do geografii:

str.13 ćw.1,2,3   – będzie sprawdzian z nazw państw  sąsiadujących z Polską. Proszę przeczytać lekcję z geografii i zapamiętać trzy linijki ze str.12 / tabelka “Zapamiętaj/

Uczniowie, którzy nie znają pierwszej zwrotki hymnu polskiego, proszę o nauczenie się i zaliczenie w najbliższą sobotę.  Wszelkie pytania i niejasności proszę kierować do mnie, uczniowie mają zapisany mój telefon./ kom.847/401-7139 dom 847/663-9686, e-mail  lucyna_1@hotmail.com/

Życząc udanego tygodnia, Lucyna H.

Zadanie domowe na 23 wrzesnia.

09/18/2017

Witam cieplo moją nową grupę Rodziców i Dzieci. Jak tylko skompletuję listę adresów e-mails, wiadomości postaram się wysyłać bezpośrednio do Państwa.

Proszę o przeczytanie  w podręczniku do Geografii lekcji pierwszej : “Wstęp  do geografii Polski”, wykonać ćwiczenia 1,2,3 str.8 w tejże książce oraz pięknie czytać wiersz pt. “Polska”, str.9

Jeśli któreś z dzieci nie pamięta hymnu polskiego, to bardzo proszę o przypomnienie.

Życząc spokojnego tygodnia, Lucyna Hankus.