Lucyna Hankus

Rok szkolny 2013/2014 jest dla mnie wyjątkowy ze względu na powrót do szkoły niezmiernie bliskiej mojemu sercu, do szkoły, w której wiele lat temu stawiałam pierwsze kroki zdobywając doświadczenie w edukacji polskich dzieci i młodzieży na gruncie amerykańskim. Edukację przygotowującą mnie do pracy pedagogicznej ukończyłam w Polsce – liceum w Żywcu, skąd pochodzę i za czym tęsknię, następnie Uniwersytet Śląski w Katowicach, wydział Pedagogiki i Psychologii. Moja edukacja nie skończyła się z chwilą opuszczenia murów szkoły…. trwa do dnia dzisiejszego, nie tylko w formie podyplomowych form doskonalenia zawodowego, ale przede wszystkim w formie praktycznej wiedzy, którą czerpię z każdego kontaktu z moimi uczniami. Te właśnie doświadczenia płynące z relacji z Nimi uczą mnie najwięcej.

Sobota 21 pazdziernika, praca domowa :)

10/16/2017

Witam  jesiennie i przypominam o naszych ważnych wydarzeniach w najbliższą sobotę. Proszę aby wszyscy uczniowie w tym dniu założyli biało-czerwone  ubranie w związku z obchodami Dnia Dwujęzyczności.  Każde dziecko otrzymało scenariusz z zaznaczoną swoją rolą. Proszę nauczyć się jej na pamięć/ to jest w tym tygodniu zadaniem domowym/ i proszę o pojawienie się na próbie o godzinie 8:00 rano przed lekcjami oraz w miarę możliwości o 20:00 wieczorem w piątek. Zadaniem naszej klasy i klasy VIII , jest przygotowanie akademii, dlatego proszę o przygotowanie dzieci i przepytanie przydzielonych ról.

Moi Drodzy, Ci którzy jeszcze nie oddali mi form wyjazdowych na przedstawienie, proszę o zrobienie tego w najbliższą sobotę. Wierze, że pojedziemy wszyscy 🙂 Ja postaram się do Państwa zadzwonić w najbliższe dni.

Pozdrawiam serdecznie, Lucyna H.

Praca domowa na sobotę, 14 października.

10/08/2017

Witam ciepło przypominając o zadaniu.

1.W książce z czytankami, czytać opowiadanie pt. “Niezapomniana lekcja “str.7

2.Wypisać 10 czasowników z tejże czytanki i ułożyć z nimi zdania.

3. W gramatyce str.7 ćw.8 i 9

Uczniowie, którzy nie pisali sprawdzianu z geografii będą mieli możliwość pisania w sobotę. Bardzo proszę o wypełnienie form wyjazdowych na przedstawienie” Nie taki Straszny Dwór”i oddanie w najbliższą sobotę….byłoby cudownie pojechać całą grupą, aby nie zabrakło żadnego z naszej super klasy 🙂

Pozdrawiam, Lucyna H.

Praca domowa na sobotę 7 października.

10/02/2017

Witam Drodzy i przypominam o zadaniu:

W książce do historii, proszę zapoznać się z tekstem “Ostatni Jagiellonowie”str.8-15 i wykonać ćw.2 str.16 ,ćw.6 str.18, ćw.7 str.19. Zapamiętać wiadomości z różowej rameczki str.15.

W książce z czytankami, pięknie czytać wiersz na str.4

Bardzo proszę o liczny udział w szkolnym Walnym zebraniu, które odbędzie się w najbliższą sobotę.

Pozdrawiam ciepło i do zobaczenia w sobotę.

Lucyna H.

Praca domowa na sobotę 30 września.

09/25/2017

Witam i przypominam o zadaniu.

W książce do geografii:

str.13 ćw.1,2,3   – będzie sprawdzian z nazw państw  sąsiadujących z Polską. Proszę przeczytać lekcję z geografii i zapamiętać trzy linijki ze str.12 / tabelka “Zapamiętaj/

Uczniowie, którzy nie znają pierwszej zwrotki hymnu polskiego, proszę o nauczenie się i zaliczenie w najbliższą sobotę.  Wszelkie pytania i niejasności proszę kierować do mnie, uczniowie mają zapisany mój telefon./ kom.847/401-7139 dom 847/663-9686, e-mail  lucyna_1@hotmail.com/

Życząc udanego tygodnia, Lucyna H.

Zadanie domowe na 23 wrzesnia.

09/18/2017

Witam cieplo moją nową grupę Rodziców i Dzieci. Jak tylko skompletuję listę adresów e-mails, wiadomości postaram się wysyłać bezpośrednio do Państwa.

Proszę o przeczytanie  w podręczniku do Geografii lekcji pierwszej : “Wstęp  do geografii Polski”, wykonać ćwiczenia 1,2,3 str.8 w tejże książce oraz pięknie czytać wiersz pt. “Polska”, str.9

Jeśli któreś z dzieci nie pamięta hymnu polskiego, to bardzo proszę o przypomnienie.

Życząc spokojnego tygodnia, Lucyna Hankus.

Praca domowa ….ostatnia w roku szkolnym 2016/2017 :):)

05/03/2017

Moi drodzy , wysłałam już zaproszenie na parade, ale jeszcze  raz proszę, przyjdźcie licznie w sobotę 6 maja , bądźmy razem w tym dniu, który należy do Polaków .

Ostatnim zadaniem w tym roku szkolnym jest wykonanie testów końcowych/w miarę możliwości dziecka/, w gramatyce str.153-157 oraz w książce z czytankami str.150-153. Jeszcze raz podkreślam, aby dzieci zrobiły tyle ile same potrafią, resztą zajmiemy się na lekcji.

Pozdrawiam i do zobaczenia na Paradzie.

Lucyna H.

Praca domowa na 29 maja.

04/24/2017

Moi Drodzy, zbliża się koniec roku szybkimi krokami, dlatego zrobimy krótki sprawdzian/powtórzymy sobie wszystko wspólnie przed pisaniem/, niemniej jednak proszę o przypomnienie  wiadomości  o rzeczowniku, czasowniku i przymiotniku.

Proszę wykonać:

ćw.2str.154/ w ćwiczeniach do gramatyki/ i w miarę możliwości zapamiętać pisownię wyrazów z rz ż tego ćwiczenia.

Pięknie czytać “Fragment przemowy indiańskiego wodza”..str.133 w książce z czytankami.

Geografię i Historię omówimy  wspólnie na lekcji.

Zostały rozdane pozwolenia na wyjazd na Paradę / odbywa się 6 maja/, proszę w najbliższą sobotę o potwierdzenie wyjazdu.

Tyle na dzisiaj, do usłyszenia końcem tygodnia. Lucyna H.

Wielkanoc

04/12/2017

Drodzy moi,

Na te nadchodzące Święta Wielkiej Nocy, życzę Wam radości w sercach i miłości  bez granic. Cieszcie się z najbliższymi i otwierajcie serca na tych obcych,czasami    niechcianych ….bo Jezus Zmartwychwstał !

PS.

Dziekuje za pięknego storczyka,słodkości i super życzenia:):) Spotykamy się 22 kwietnia, zadania domowego nie ma…nareszcie wysłuchałam próśb nieustających:)))

Lucyna H.

Zadanie domowe na sobotę 8 kwietnia.

04/04/2017

Witam ciepło,

Proszę wykonać zadanie w książce do gramatyki: str.90, str.91 ćw.2i3, str.94 ćw.5 , str.95 ćw.6,7.

Proszę również o przyniesienie ulubionej swojej książki/ nie musi to być polska książka/.

Dobrego tygodnia, Lucyna H.

 

Praca domowa na sobotę 1 kwietnia.

03/26/2017

Witam wiosennie,

Proszę wykonać ćw.1 str.50 oraz ćw.2 str.51 w książce do geografii. Uczniowie, którzy nie przygotowali prezentacji wybranego miasta, proszę o zrobienie tego na najblizszą sobotę. Przeczytać czytankę pt.” Rój pszczół wśród wzgórz”str.105.

Z pozdrowieniami, Lucyna H.