Lucyna Hankus

Rok szkolny 2013/2014 jest dla mnie wyjątkowy ze względu na powrót do szkoły niezmiernie bliskiej mojemu sercu, do szkoły, w której wiele lat temu stawiałam pierwsze kroki zdobywając doświadczenie w edukacji polskich dzieci i młodzieży na gruncie amerykańskim. Edukację przygotowującą mnie do pracy pedagogicznej ukończyłam w Polsce – liceum w Żywcu, skąd pochodzę i za czym tęsknię, następnie Uniwersytet Śląski w Katowicach, wydział Pedagogiki i Psychologii. Moja edukacja nie skończyła się z chwilą opuszczenia murów szkoły…. trwa do dnia dzisiejszego, nie tylko w formie podyplomowych form doskonalenia zawodowego, ale przede wszystkim w formie praktycznej wiedzy, którą czerpię z każdego kontaktu z moimi uczniami. Te właśnie doświadczenia płynące z relacji z Nimi uczą mnie najwięcej.

Praca domowa na sobotę 17 lutego.

02/13/2018

Witam  serdecznie.

Proszę aby uczniowie nauczyli się pięknie czytać wywiad z Matką Teresą z Kalkuty w książce do literatury, str.50.  Na zajęciach uczyliśmy się jak przeprowadzać wywiad i ćwiczyliśmy pisanie wywiadu. Proszę napisać wywiad z wybraną osobą/sportowiec, aktor, pisarz, artysta, kolega, itp./ Pomocne informacje ,str.51 oraz  notatka w zeszycie.

Z pozdrowieniami, Lucyna H.

Praca domowa na sobotę 10 lutego.

02/06/2018

Witam ciepło  przypominając o zadaniu.  Ostatnią sobotę poświęciliśmy w większości na gry i zabawy utrwalające hymn polski oraz  zrozumienie jego treści historycznej. Dążymy  do tego, aby w tym roku, który jest rokiem obchodów 100-nej  rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy uczeń naszej szkoły znał jego treść.  Proszę zatem aby  na zadanie nauczyć się dwóch zwrotek i refrenu ( uczniowie którzy znają je bezbłędnie mogą nauczyć się dwóch następnych, czyli całości tzn. czterech zwrotek 😊)

Proszę również wykonać ćw.1 str.69 w książce do gramatyki.

W związku z wkroczeniem w drugi semestr roku szkolnego, chciałabym porozmawiać z Państwem o postępach naszych kochanych dzieci i podsumować to półrocze. Zwykle robiłam zebrania ogólne z Rodzicami, jednak w tym roku proszę o indywidualne rozmowy. Proszę wybrać sobie czas wygodny dla Państwa w najbliższą sobotę od godziny 8:45 do 9:30  lub po lekcjach o godz. 11:45 .

Z życzeniami  dobrego tygodnia, Lucyna H.

Praca domowa na 3 lutego.

01/24/2018

Moi drodzy, w najbliższą sobotę nie ma zajęć, dlatego kto jeszcze nie nabył biletów na nasz bal  może to zrobić drogą internetową lub telefonicznie.

Zadanie:

1/ Podręcznik do historii, str.52-57 ” Na dworze monarszym…”, proszę przeczytać  i nauczyć się pięknie opowiadać/ dzieci opracowały  ten materiał bardzo ładnie już na lekcji/

2/Pod w/w tematem w historii, ćw.2 str.58, ćw.3 i 4 str.59, ćw.5 str.60,ćw.8 str.61

Uczniowie nieobecni ostatnio, proszę o wykonanie zaległego projektu z geografii. Ci ,którzy  prezentowali prace w sobotę , zrobili to genialnie 🙂

Pozdrawiam, Lucyna H.

Praca domowa na sobotę 20 stycznia.

01/16/2018

Moi Drodzy, to już powoli koniec pierwszego semestru. W najbliższą sobotę ,  uczniowie, którzy nie mają zaliczonych sprawdzianów i dyktand, będą mogli je zaliczyć. Zadanie na sobotę dotyczy geografii,  każdy będzie miał okazję do pochwalenia się swoimi umiejętnościami językowymi. W książce do geografii już od str.42 do ostatniej strony , poznajemy krajobrazy naszego pięknego kraju, miasta , wsie, krainy geograficzne, itp.. Proszę,  aby każdy uczeń przygotował prezentację wybranego miasta lub wsi , miejsca które jest bliskie waszemu sercu a które zostało tam daleko  nad Wisłą.   Proszę zrobić to najlepiej na arkuszu papieru. Pomocny jest podręcznik do geografii oraz ćw.2 na str.51 tegoż podręcznika. Mamy w klasie bardzo pomysłowe i utalentowane dzieci, dlatego formy prezentacji są dowolne, oryginalność i pomysłowość mile widziane 🙂

Pozdrawiam Wszystkich przypominając jeszcze raz o zabawie karnawałowej w naszej szkole.

Lucyna H.

Praca domowa na 13 stycznia.

01/09/2018

Witam serdecznie i przypominam o zadaniu :

  1. W książce z czytankami : czytać str.76 “Człowiek zima”, ćw.5 str.78 , / pisemnie w zeszycie charakterystyka kolegi/.
  2. Przypomnieć sobie nazwy pór roku, miesięcy oraz dni tygodnia i nauczyć się je pisać.

Przypominam również, że w przyszłym  tygodniu spotykamy się na mszy św. o godzinie 8:30 i bezpośrednio po niej mamy szkolne jasełka.

Kochani, jeśli są jakieś pytania to proszę dzwonić lub pisać.

Pozdrawiam, Lucyna H.

Święta i ….praca domowa.

12/19/2017

Moi Drodzy,

Ogromne podziękowania za prezent świąteczny, życzenia i przygotowanie naszego świątecznego spotkania. Pani Monika Majcher zaangażowała  całą swoją Rodzinę do pomocy, włożyła niezmiernie dużo pracy  i wiem , że słowa podziękowania to zbyt mało. Dziękuję Tym , którzy jej  pomogli( Pani Maj  za pomoc w uporządkowaniu klasy).

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.  Obiecałam moim dzieciom, że nie będzie zadania, ale ostatnio byłam nieobecna i mamy trochę zaległości, nie napisaliśmy  dyktanda, które było zaplanowane, dlatego zrobimy to po świętach, przećwiczyliśmy je ostatnio, ale jeszcze przypominam, że jest ono na str.67 w ćwiczeniach, ćw.8 / tylko osiem linijek będziemy pisać/.

Kochani na ten czas świętowania  pragnę Wam życzyć,  aby  miłość płynąca z Narodzenia Jezusa wypełniała Wasze Rodziny nieustannie, aby ten czas bliskości i serdeczności wyznaczał drogi na cały Nowy 2018 Rok.

Do zobaczenia w nowym roku, Lucyna H.

Praca domowa na sobotę 9 grudnia.

12/03/2017

Witam moi Drodzy,

Nie mieliśmy czasu w sobotę zapisać zadania do zeszytu, dlatego spieszę z informacjami:

 

W historii proszę o przeczytanie tematu “Demokracja szlachecka”, str.30-35, zapamiętać wiadomości z różowej ramki str.35 oraz z zeszytu/ opracowaliśmy temat  w sposób bardzo uproszczony i zrozumiały dla uczniów na lekcji/. W historii również ćw.1 str.36, ćw.5 str.38 oraz dokończyć ćw.6 str.38

W gramatyce, proszę o wykonanie sprawdzianu wiadomości z gramatyki  , str.34-36. Proszę  aby dzieci zaznaczyły odpowiedzi, a my na lekcji, wspólnie będziemy je korygować i ćwiczyć te , które sprawiają największe trudności.

Pozdrawiam życząc dobrego tygodnia, Lucyna H.

Praca domowa na 2 grudnia.

11/22/2017

Moi Drodzy,

Święto  Dziękczynienia jest czasem, w którym powinniśmy głębiej zastanowić się i dostrzec  jak wiele jest nam dane i jak ważne jest, aby okazywać wdzięczność i rozumieć wartość wdzięczności. Życzę Wam , abyście spędzili  to święto  w bliskości z Rodziną oraz Tymi , których nosicie w sercu. Bądzcie wdzięczni i przyjmujcie wdzięczność. Ja ze swej strony, dziękuję Wam za Waszą obecność w moim życiu.

Zadanie na sobotę za dwa tygodnie:

Geografia: ćw.3 str..20,ćw.4 str.21 ćw.6 str.22 ćw.2 str.23/ przeczytać temat z geografii/

W książce z czytankami  str.24 czytanka pt.”Lekcja polskiego”, czytać i wykonać ćw.6 pod czytanką/dzieci omawiały go na zajęciach/

PS.

Na przerwę świąteczną nie będzie zadania, OBIECUJĘ :):)

Z życzeniami Happy Thanksgiving  , Lucyna H.

Praca domowa na sobotę 18 listopada.

11/13/2017

Witam serdecznie,

Tym razem dzieci nie mają wpisanego zadania do zeszytów, ponieważ zabrakło czasu/ mieliśmy apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, ja również zmuszona byłam wyjść wcześniej/.

1/ W książce do Geografii przeczytać lekcję na str.15 i wykonać ćw.1

2/Z czytanki  str.39/ ta którą czytaliśmy ostatnio ” Przypowieść…”/, wypisać 5 rzeczowników, 5 czasowników i 5 przymiotników. Z wybranymi ułożyć 5 zdań.

3/W gramatyce str.42, ćw.1

Z życzeniami dobrego tygodnia, Lucyna H.

Praca domowa na 11 listopada.

11/06/2017

Witam ciepło i przypominam o zadaniu, wygląda że jest trochę dużo ale dacie radę :):)

W książce do historii , przeczytać lekcję drugą i zapamiętać najważniejsze informację z różowej rameczki str.25 oraz notatkę z zeszytu. Wykonać ćwiczenia/też w historii/, str.26 ćw.1, str.28 ćw.4, str.29 ćw.7

W gramatyce, str.23 ćw.11

W książce z czytankami, przeczytać czytankę str.39 “Przypowieść o długich łyżkach”

Z pozdrowieniami i z nadzieją, że poradzą sobie te moje zdolne Dzieci z zadaniem , Lucyna H.