Marzanna Zapal

Nazywam się Marzanna Zapal. Stopień magistra filologii polskiej otrzymałam na Uniwersytecie Rzeszowskim. Cały tydzień wypełnia mi praca z dziećmi i młodzieżą. Dużo radości sprawiają mi także wspinaczki górskie, wycieczki rowerowe, a zimą jazda na nartach, szczególnie, gdy towarzyszy mi moja rodzina, córka Karolina i mąż Bogusław. Moim marzeniem i celem pracy w polskiej szkole jest rozbudzenie zainteresowania uczniów moją ojczyzną, pokazania im piękna polskiej mowy i polskiej Ziemi, rozpalenie iskierki, która może kiedyś rozbłyśnie ogniem miłości do kraju ich przodków.

09/25/2014

Sobota, 27 września

  • 4 pażdziernika jedziemy na koncert Warszawskie dzieci. Przypominam o podpisaniu zezwoleń. Opłata za bilet i wynajęcie autobusu wynosi 18$.
  • W tym roku rozprowadzamy Dziennik Związkowy. Można go kupić w każdą sobotę za 1.50$. 50% zarobionej sumy zostaje dla naszej szkoły i naszych uczniów.
  • Praca domowa: str. 32 zadanie 1 z podręcznika. Proszę zacząc od odpowiedzi na pytania : Gdzie? Kiedy? Kto?, a później przejść do przedstawienia zdarzeń.

Informacje, 18 września

09/18/2014

Witam wszystkich serdecznie w nowym roku szkolnym!

Chciałam przekazać kilka informacji:

1. 4 października wyjeżdżamy do Copernicus Center na koncert Warszawskie dzieci. Bardzo proszę o podpisanie zezwolenia i pieniążki. Cena biletu wynosi 18 $.

2. Szukamy chętnych do pocztu sztandarowego. Mam nadzieję, że w naszej klasie znajdą się trzy chętne osoby (dwie dziewczyny i jeden chłopak) do pełnienia tej funkcji.

3. Ogłoszony został ogólnoszkolny konkurs na temat Powstania Warszawskiego. Naszą szkołę w środowisku polonijnym będzie reprezentował Christian. Czy ktoś jest jeszcze zainteresowany?

4. Dziękuję Pani Kranski za kupienie jednego opakowania papieru do kserokopiarki. Potrzebujemy jeszcze 2 i zestaw pisaków do białej tablicy, aby wywiązać się z naszego obowiązku.

5. Praca domowa: Pisemnie odpowiedz na pytania dotyczące życia Adama Mickiewicza na podstawie przeczytanego tekstu. (odbitka ksero)

6. Dziękuję wszystkim Rodzicom za współpracę i zainteresowanie życiem naszej klasy.

Pozdrawiam,

Marzanna Zapal